Strona główna
  
O Inicjatywie Młodzieżowej
   Galeria zdjęć
   Kontakt
  
Wspierają nas
   Przydatne linki
   Projekt "Młodzież z klimatem"

               [Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 40047 bajtów]

[Rozmiar: 40047 bajtów][Rozmiar: 101683 bajtów][Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 13569 bajtów] Projekt "Młodzież z klimatem" realizowany jest przy wsparciu finansowanym Komisji Europejskiej

[Rozmiar: 22355 bajtów] [Rozmiar: 22355 bajtów]
Pod honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego Zdzisława Kałamagi
oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Wilczyńskiego


Znak drogowy Ci pomoże w domu, szkole i na drodzeW ramach projektu „Młodzież z klimatem” Inicjatywa Młodzieżowa w Ostrowcu Świętokrzyskim od września przeprowadziła dla dzieci cykl zajęć z zakresu bezpiecznej drogi do szkoły.

Czy to w mieście czy też poza nią każdego dnia tysiące dzieci samodzielnie idą i wracają ze szkół. Czasami ich droga do szkoły prowadzi przez skrzyżowania, przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej czy też ruchliwe drogi. Policyjne statystyki pokazują, że jesienią na polskich drogach ginie wiele osób. Zapadający szybko zmrok, ciemniejsze ubranie powoduje, że piesi są mniej widoczni, nawet na przejściach dla pieszych w miastach. Inicjatywa Młodzieżowa postanowiła wyjść naprzeciw tej sytuacji i już we wrześniu przypominała wszystkim o zasadach prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym. - Dla dzieci przygotowali odblaski i ołówki ze znakami drogowymi. Rozdawaliśmy je przed wybranymi szkołami podstawowymi przypominając jednocześnie dzieciom jak należy zachowywać się na ulicy. Dzieci często zapominają o tym, że na ulice nie można wbiegać, trzeba się rozejrzeć, a noszenie przy ubraniu odblasków poprawia widoczność pieszych wieczorem i rano, gdy jest jeszcze ciemno – mówi Katarzyna Ślipka, koordynatorka projektu „Młodzież z klimatem”.

Inicjatywa Młodzieżowa nie zapomniała także o starszych osobach. Z myślą o nich zostały przygotowane zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej. Podczas warsztatów można było się dowiedzieć w jaki sposób należy udzielić pomocy poszkodowanemu oraz jak najskuteczniej wezwać pomoc: tak, aby przyjechała ona szybko, a ratownicy wiedzieli z czym przyjdzie się im zmierzyć na miejscu wypadku.

W przygotowaniu akcji pomogły: Szkoła Jazdy „Auto-Saw” oraz Harcerskie Centrum Pierwszej Pomocy. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” nadal jest kontynuowana. 

Copyright  2012 Inicjatywa Młodzieżowa w Ostrowcu Świętokrzyskim by. Dawid Prokop, Krystian Przysiwek