Strona główna
  
O Inicjatywie Młodzieżowej
   Galeria zdjęć
   Kontakt
  
Wspierają nas
   Przydatne linki
   Projekt "Młodzież z klimatem"

               [Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 40047 bajtów]

[Rozmiar: 40047 bajtów][Rozmiar: 101683 bajtów][Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 13569 bajtów]

[Rozmiar: 22355 bajtów] [Rozmiar: 22355 bajtów]

oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Wilczyńskiego


Edukacja dla środowiskaW niedzielę 28 kwietnia Inicjatywa Młodzieżowa wzięła udział w Ogólnopolskich Dniach Ziemi w Warszawie. Mimo deszczu impreza była bardzo udana, a młodzież przywiozła z niej materiały edukacyjne i sadzonki drzew.

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku. W Polsce święto to obchodzi się od roku 1990. Jego tradycją jest już finałowy festyn na Polu Mokotowskim w Warszawie, który gromadzi corocznie tysiące uczestników, dla których idea ochrony środowiska jest ważna. Naszymi uczestnikami są rodziny, ale też dzieci i młodzież szkolna. Festyn ma charakter interdyscyplinarny, podczas jego trwania prezentują się samorządowe i rządowe instytucje zajmujące się ochroną środowiska, wyższe uczelnie, jednostki Lasów Państwowych i wiele organizacji pozarządowych. W festynie plenerowym bierze udział ok. 40 tys. osób.

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 roku odbyły się podczas realizacji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym pt. „Elektroodpady - proste zasady”.

Podczas wyjazdu do Warszawy młodzież pozyskała liczne materiały edukacyjne, które trafią do placówek oświatowych i mieszkańców naszego miasta podczas pikników edukacyjnych, jakie wiosną i jesienią będą odbywać się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Młodzież pozyskała też sadzonki drzew i spotkała się ze swoimi sojusznikami: przedstawicielami Fundacji Nasza Ziemia oraz Jarosławem Kasprzykiem z Klubu Gaja. 

Copyright  2012 Inicjatywa Młodzieżowa w Ostrowcu Świętokrzyskim by. Dawid Prokop, Krystian Przysiwek