Strona główna
  
O Inicjatywie Młodzieżowej
   Galeria zdjęć
   Kontakt
  
Wspierają nas
   Przydatne linki
   Projekt "Młodzież z klimatem"

               [Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 40047 bajtów]

[Rozmiar: 40047 bajtów][Rozmiar: 101683 bajtów][Rozmiar: 32932 bajtów][Rozmiar: 13569 bajtów] Projekt "Młodzież z klimatem" realizowany jest przy wsparciu finansowanym Komisji Europejskiej

[Rozmiar: 22355 bajtów] [Rozmiar: 22355 bajtów]
Pod honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ostrowieckiego Zdzisława Kałamagi
oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Wilczyńskiego


Uczymy się ratować życie
Na przełomie sierpnia i września w ramach realizowanego projektu „Młodzież z klimatem” uczyliśmy naszych kolegów podstaw pierwszej pomocy. Szkolenie dla zainteresowanych przeprowadziła nasza koleżanka Asia, która działa także w Harcerskim Centrum Pierwszej Pomocy.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważny jest kurs pierwszej pomocy. Choć nasi koledzy często wiedzą co trzeba zrobić, to w sytuacji zagrożenia życia tracą zimną krew. Takie warsztaty na pewno pomogą się im opanować, podjąć odpowiednie działania, a co najważniejsze wezwać fachową pomoc – mówi Asia Swat.

Zajęcia z pierwszej pomocy skierowane były przede wszystkim do młodzieży. Ich podsumowanie odbędzie się podczas Pikniku Edukacyjno-Profilaktycznego „Żyj zdrowo i kolorowo”, który już 22 września Inicjatywa Młodzieżowa będzie współorganizować z Przedszkolem Publicznym nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzieci z kolei wraz z początkiem września wezmą udział w akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas której będziemy im przypominać o zasadach zachowania się na ulicy, a także rozdawać odblaski. Akcja potrwa do końca września.

                                                                   Ola Świercz


             

 

Copyright  2012 Inicjatywa Młodzieżowa w Ostrowcu Świętokrzyskim by. Dawid Prokop, Krystian Przysiwek